Ranjit Tinaikar se stal globálním CEO společnosti Ness Digital Engineering

Praha – 5. března 2020 – Ness Digital Engineering, globální poskytovatel řešení pro digitální transformaci, oznámil jmenování Ranjita Tinaikara s okamžitou platností globálním CEO společnosti.

Ranjit Tinaikar má více než 20 let zkušeností v oblasti technologických služeb a dosáhl výrazných úspěchů v nadnárodních společnostech, které řídil. Naposledy působil jako prezident Fitch Solutions nabízející datové a analytické služby a nasměroval tuto společnost k růstu pomocí strategických investic a akvizic. Tinaikar získal cenné zkušenosti také na pozici výkonného ředitele ve společnosti Thomson Reuters a na pozici partnera ve společnosti McKinsey.

Ranjit Tinaikar přináší do Ness Digital Engineering osobitou perspektivu z obou stran, jelikož pracoval jak s dodavateli řešení, tak poskytoval konzultace zadavatelům (CTOs) v různých oblastech, aby jim pomohl využívat data a technologie pro transformaci jejich byznysu. Ve společnosti Nasscom vedl průkopnické iniciativy v oblasti technologických služeb a podílel se na průlomových inovacích v oblasti veřejného zdravotnictví. Ranjit Tinaikar odstartoval svou kariéru na univerzitě Carnegie Mellon na Fakultě informačních systémů a pracoval také v Institutu softwarového inženýrství.

„Ranjit přináší prokazatelné výsledky co se týče vedení a růstu v sektoru technologických služeb. Jeho nedávné zkušenosti s analýzou dat a velkými daty budou pro přístup naší společnosti velice prospěšné. Je zkušeným manažerem se strategickou vizí, prozákaznickým přístupem a schopnostmi skutečného lídra, který pomůže posunout Ness do další fáze růstu,” řekl Tom Kucera, výkonný ředitel TRG a člen představenstva Ness Digital Engineering. „Představenstvo je nadšené, že má v Nessu Ranjita jako globálního CEO, a těší se na spolupráci s ním.”

 „Výjimečné zkušenosti společnosti Ness spojené s produktovým vývojem a kombinované s cloudovými řešeními, umělou inteligencí (AI) a datovou analytikou nám dávají skvělé předpoklady na rychle rostoucím trhu digitálních služeb. Klienti hledají firmy jako Ness pro jejich inovativní přístup při navrhování technologických řešení přispívajících k pozitivním obchodním výsledkům. Na své cestě za digitální transformací potřebují důvěryhodného partnera a já jsem nadšený, že se k takovému týmu připojím,” řekl Ranjit Tinaikar.

Ranjit Tinaikar ve společnosti nahrazuje Paula Lombarda. „Představenstvo velice oceňuje přínos Paula pro Ness a jeho roli při budování společnosti jako jednoho z předních poskytovatelů digitálních řešení,” řekl Tom Kucera.

Ranjit Tinaikar bude sídlit v centrále Nessu v Teanecku, New Jersey (USA).

 


 

O společnosti Ness Digital Engineering

Společnost Ness Digital Engineering navrhuje, vytváří a integruje digitální platformy a softwarová řešení, která pomáhají organizacím získat nové zákazníky, odlišit jejich značky a podpořit růst profitability. Naši zkušení designéři, softwaroví inženýři, datoví experti a byznys konzultanti spolupracují s klienty na návrzích postupů, které identifikují příležitosti ke zvýšení hodnoty jejich digitálních řešení a podnikových systémů. Díky vývoji v agile prostředí mohou klienti testovat nové nápady přímo na trhu a průběžně je přizpůsobovat měnícím se obchodním podmínkám, což jim umožňuje způsobit narušení trhu ve svých oborech, účinněji konkurovat ostatním firmám a zajistit růst své podnikatelské činnosti. Další informace naleznete na stránkách ness.com.