Kores si pro rozvoj a podporu SAP řešení vybral Ness

Praha, 27. ledna 2023: Mezinárodní výrobce kancelářských a školních potřeb Kores si pro rozvoj a podporu řešení SAP vybral společnost Ness Czech. Ta uspěla především díky svým kompetencím v oblasti SAP a rozsáhlým zkušenostem s poskytováním podpory v mezinárodním prostředí. Ness tak pokračuje v naplňování strategie etablování SAP divize na zahraničních trzích a v mezinárodních společnostech.

Ness bude pro Kores poskytovat podporu a rozvoj řešení SAP v zemích, kde má firma výrobní závody a pobočky, tedy nejen v Evropě, ale i v latinské Americe. „Zákazníka přesvědčili naše kompetence v oblasti rozvoje a podpory řešení SAP. Důležité jsou také naše zkušenosti s řízením změn v aplikacích SAP, aktualizacemi systému a koordinovaným rozvojem celé platformy napříč mnoha zeměmi a výrobními provozy,“ říká Martin Silvička, generální ředitel společnosti Ness Czech.

Odborníci Nessu se nejprve zaměří na stav systému a vyřizování ticketů a incidentů. Postupně dojde k zavádění change managementu a nasazení EDI rozhraní pro automatizovaný přenos informací s obchodními partnery.

Informační systém SAP je pro nás důležitou informační základnou při řízení obchodních i výrobních aktivit. Proto jsme hledali partnera, který by zajistil bezproblémový provoz i rozvoj celého řešení, měl potřebné znalosti a zkušenosti s mezinárodním prostředím,“ říká Helmut Bruckner, výkonný ředitel pro Kores Europe.

Kores je rodinným výrobcem a inovátorem kancelářských a školních produktů. Společnost má širokou nabídku v oblasti kancelářských, školních, výtvarných a kreativních potřeb. Podnik s centrálou ve Vídni byl založen v roce 1887, dnes má zastoupení ve více než 85 zemích. Od roku 1996 má Kores výrobní závod v jihočeském Strmilově, kde se vyrábějí mimo jiné lepicí tyčinky a popisovače. Další výrobní závody jsou v Mexiku, Venezuele a v Kolumbii.

O společnostech Ness Czech a Ness Digital Engineering
Ness Czech, přední český systémový integrátor a součást mezinárodní skupiny Ness Digital Engineering, patří mezi největší poskytovatele IT služeb v České republice. Od roku 1993 se profiluje jako průkopník v zavádění nových technologií a softwarových produktů. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří například O2 Czech Republic, Komerční Banka a ČÚZK. Ness Digital Engineering je globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií.

Kontakt pro média
Kamil Pittner, Media Consultant, PRCOM, +420 604 241 482, kamil.pittner@prcom.cz