Ness Czech získal status SAP Gold Partner

Praha, 12. ledna 2024: Společnost Ness Czech získala status SAP Gold Partner a potvrdila tak, že patří mezi přední poskytovatele řešení SAP a souvisejících služeb v České republice.

Nejvyšší úroveň partnerství SAP Gold Partner vyžaduje splnění řady náročných kritérií, týkající se referencí zákazníků, certifikací SAP a kvalifikovaných odborníků SAP. Hodnotí se nejen úroveň kompetencí a prodeje nových licencí, ale také výkonnost a kvalita služeb, poskytování konzistentní obchodní hodnoty zákazníkům a strategické sladění s cíli společnosti SAP. Dosažení úrovně Gold je důležitým přínosem i z hlediska garance vysoké profesionality ve vztahu k zákazníkům. Zároveň je oceněním celého týmu Ness za jeho celoroční práci.

Ness Czech úspěšně implementuje nejnovější verzi SAP S/4HANA ve všech sektorech podnikání, včetně utilit a telekomunikací. Zaměřuje se na komplexní procesní digitalizaci a integraci ve všech oblastech podnikání. Za dobu své existence realizovala společnost v oblasti řešení SAP desítky projektů.

Tým odborníků Nessu pro oblast SAP čítá více než 50 zkušených profesionálů v Čechách a na Slovensku, kteří se zaměřují na optimalizaci procesů a maximalizaci benefitů z nového informačního systému. aby zajistili co nejlepší podporu a rozvoj podnikání zákazníků. Mezi zákazníky patří přední české společnosti z mnoha oborů podnikání, například ABB, ČEPS, České Radiokomunikace, Kores, Metalcom či Bellmer.

Ness se zaměřuje na implementace SAP S/4HANA, dále pak na podporu a rozvoj stávajících instalací. „V současné době poskytujeme zákazníkům služby především v oblasti komplexní transformace podnikových informačních systémů na novou generaci SAP S/4HANA. Se zákazníky nejprve procházíme Fit-to-Standard analýzou na interním předkonfigurovaném prostředí s cílem maximálně využít Best practices a standardizovat procesy dle metodiky SAP Activate. Zajistíme tak co nejlepší výsledky, podporu a rozvoj podnikání našich zákazníků. Fit-to-standard analýza slouží jako vstup pro vlastní implementaci nového systému SAP,“ říká Markéta Eggerthová, ředitelka divize SAP v Ness Czech.

Po prvním spuštění systému do ostrého provozu Ness poskytuje nadstandardní podporu a samozřejmostí je i záruční a pozáruční servis. Společnost disponuje zkušeným týmem vývojářů ABAP a FIORI, který je schopen přizpůsobit SAP S/4HANA v případě, že standard nevyhovuje specifickým business potřebám zákazníka. „Systém SAP S/4HANA běžně integrujeme s nadstavbovými SAP aplikacemi nebo s aplikacemi třetích stran, které jsou pro zákazníka nezbytné. Instalace probíhají buď v datovém centru zákazníka, nebo v cloudu v prostředích Microsoft Azure a SAP cloud,“ doplňuje Tomáš Foltýn, Senior Local Sales Manager ve společnosti Ness Czech.

O společnostech Ness Czech a Ness Digital Engineering

Ness Czech, přední český systémový integrátor a součást mezinárodní skupiny Ness Digital Engineering, patří mezi největší poskytovatele IT služeb v České republice. Od roku 1993 se profiluje jako průkopník v zavádění nových technologií a softwarových produktů. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří například O2 Czech Republic, Komerční Banka a ČÚZK. Ness Czech má pobočky v Praze, Brně a Ostravě, zaměstnává přes 260 lidí a její roční obrat činí přes 835 milionů korun.

Ness Digital Engineering je globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií. NDE působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii. Zaměstnává přes 4 500 lidí a spravuje 11 inovačních center.

Kontakt pro média
Kamil Pittner, Media Consultant, PRCOM, +420 604 241 482, kamil.pittner@prcom.cz