Ness Czech pod křídly nového investora výrazně roste

Rok 2023 patřil mezi nejúspěšnější ve třicetileté historii české pobočky

Praha, 30. dubna 2024: Přední český systémový integrátor Ness Czech pod vedením Martina Silvičky vloni zažil jeden z nejúspěšnějších roků ve své historii. Díky novým zakázkám společnost dosáhla meziročního zvýšení obratu o 33 % na téměř 1 miliardu korun a letos plánuje další expanzi.

Kromě stávajících projektů, z nichž bych zmínil především náš dlouhodobý strategický a historicky největší program Digitálních technických map, se chceme letos zaměřit na nové trhy a zákazníky, a to nejen v oblasti dalších kroků digitalizace státu, ale i nové zákazníky v komerční sféře, nebo rostoucí trh ERP na technologii SAP,“ uvádí Martin Silvička, generální ředitel Ness Czech, s tím, že razantní rozvoj podnikání v uplynulých dvou letech si vyžádal rozšíření struktury managementu a úpravu způsobu řízení. Nově vznikla pozice operačního ředitele (COO), na kterou postupně přejde Martin Broskevič, dlouholetý člen vedení českého Nessu.

Rozšíření managementu znamená především zavedení role divizních ředitelů. Divizi veřejné správy vede nově Pavel Šubrt, který zodpovídá za klíčové projekty v celkové hodnotě dvou miliard korun. Ředitel divize pro komerční sektor Michal Bulánek chce posilovat obchodní a rozvojové aktivity, soustředit se na nové technologie a digitální transformaci v rámci celého regionu. Adam Melichar jako ředitel divize mezinárodního obchodu chce těžit ze zapojení do projektů pro globální klienty, s cílem využít odborné kvality a zkušenosti zdejších expertů.

Od roku 2022 je prostřednictvím mateřské Ness Digital Engineering vlastníkem Ness Czech globální investiční skupina KKR. Zdejší pobočka díky tomu významně posiluje své kapacity v oblasti veřejného i komerčního sektoru a zapojuje se do nadnárodních IT projektů pro zákazníky z celého světa.

Zázemí silné nadnárodní skupiny, využívání globálních zdrojů a posílení vnitřní struktury na úrovni středního managementu podporuje náš další růst, získávání nových zakázek a plnění stávajících závazků. Máme stabilní zázemí a přístup k silnému know-how, zároveň si ale udržujeme samostatné lokální řízení. Naší vizí je být mezi top třemi systémovými integrátory ve všech sektorech, v nichž se na zdejším trhu pohybujeme,“ popisuje Martin Silvička.

Celkem Ness během své více než třicetileté historie na českém trhu dodal přes 2500 projektů více než 150 zákazníkům. Mezi historicky nejvýznamnější zákazníky patří například Český úřad zeměměřičský a katastrální, telekomunikační operátor O2 nebo Komerční banka.

O společnostech Ness Czech a Ness Digital Engineering
Ness Czech, přední český systémový integrátor a součást mezinárodní skupiny Ness Digital Engineering, patří mezi největší poskytovatele IT služeb v České republice. Od roku 1993 se profiluje jako průkopník v zavádění nových technologií a softwarových produktů. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří například O2 Czech Republic, Komerční Banka a ČÚZK. Ness Czech má pobočky v Praze, Brně a Ostravě, zaměstnává přes 270 lidí a její roční obrat činí přes 993 milionů korun. Ness Digital Engineering je globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií. NDE působí v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Asii. Zaměstnává přes 4 500 lidí a spravuje 11 inovačních center.

Kontakt pro média
Kamil Pittner, Media Consultant, PRCOM, +420 604 241 482, kamil.pittner@prcom.cz