Ness je také rodu ženského

11. 6. 2018 ǀ Počet slov: 262

PÁR SLOV O TOM, JAK V NESS PODPORUJEME GENDEROVOU ROVNOST

Je samozřejmé, že do správné IT firmy ženy jednoduše patří. U nás v Nessu je jich více než 30 %, což vítají nejen kolegové na projektech, ale i naši zákazníci.

Nemalá část nessích žen působí v rámci odborných kompetencí na stěžejních projektech. Potkáte se s nimi na chodbách centrály v Praze, ale také na pobočkách v Brně i Ostravě. A právě tam máme nejsilnější JAVA tým, který pracuje na projektech pro O2, státní správu i například rakouskou tiskovou agenturu APA. Nedávno se právě tento tým zapojil do spolupráce s neziskovou agenturou Czechitas.

Czechitas si klade za cíl inspirovat a vzdělávat ženy a dívky v IT. V Ostravě jsme v této souvislosti uspořádali zajímavou akci výhradně pro ženy a dívky, zaměřenou na téma JAVA. Celodenního workshopu se zúčastnilo celkem 30 dívek a žen, které se do IT zamilovaly a je to jejich vysněná cesta.

Kurz vedli naši firemní lektoři (Vláďa Kočur, Radek Porazil, Martin Jurášek) a účastnice byly nadšené, motivované a velmi šikovné. Akce měla u účastnic mimořádně velký ohlas, a protože se v návaznosti na kurz holky aktivně zajímaly o možnost dlouhodobého JAVA kurzu, rozhodli jsme se v aktivitách tohoto druhu pokračovat.

Na podzim 2018 chystáme pro Ostravu pokračování naší Digitální akademie. Kurz v trvání dva a půl měsíce bude rozdělen do 18 bloků a zakončí jej celodenní hackathon, kde si studentky pod vedením zkušených mentorů zpracují vlastní projekty.

Děkujeme agentuře Czechitas, která inspiruje a vzdělává nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT, a těšíme se na další úspěšné akce.

Otilie Tůmová
Senior HR Consultant

Přečtěte si také

JavaDays

Ness na JavaDays 2018

Ani letos nebudeme chybět na dalším ročníku JavaDays.

Hlavní myšlenka ze SAP NOW Week 2018

Nastínili jsme, jaký konkrétní potenciál vidíme u výrobních podniků.

O Nessu, holkách a Javě

S Czechitas boříme mýtus o tom, že kariéra v IT je jen pro muže.